OKNA - DRZWI - BRAMY - ROLETY

Kontrast

tel. 533 131 131 | e-mail: [email protected]

Okna Bednarek
Parapety wewnętrzne


Parapet wewnętrzny w dużym stopniu wpływa na estetykę całego pomieszczenia i dlatego warto zadbać o jego wygląd oraz wybierać taki, który najbardziej będzie pasował do wystroju wnętrza.

Parapety – poza tym, że stanowią estetyczne wykończenie otworu okiennego – pełnią także inne funkcje. Zamontowane nad grzejnikiem, kierują ciepłe powietrze w stronę pomieszczenia, dzięki czemu nie wędruje ono w kierunku okna i szybko się nie ochładza. Stanowią też barierę dla kurzu unoszącego się nad grzejnikiem.

Aby ochrona ta była skuteczna, parapet powinien być wysunięty co najmniej 5 cm poza lico ściany. Praktyczniejsze i wygodniejsze są jednak parapety jeszcze szersze, bo wtedy mogą służyć również jako półka do eksponowania dekoracyjnych przedmiotów czy umiejscowienia kwiatów doniczkowych. Natomiast przy montażu należy zwrócić uwagę na staranne i szczelne wykończenie styków parapetu ze ścianami i ramą okienną czyli miejsc, w których może gromadzić się woda.

W nowym domu lub przy wymianie stolarki otworowej parapety o określonych wymiarach zwykle przygotowuje i osadza ta sama firma, która montuje okna. Parapety wewnętrzne robi się z różnych materiałów, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Ich wybór jest bardzo szeroki dlatego bez problemu znajdziemy takie, które będą cieszyły oko, będą praktyczne oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Materiał podokiennika warto zatem dobierać z uwzględnieniem przeznaczenia pomieszczenia:
Kuchnia - jeśli parapet ma pełnić funkcję dodatkowego blatu, powinien być odporny na zarysowania, wodę i wilgoć oraz na działanie preparatów czyszczących i środków spożywczych. Odpowiedni będzie tu parapet z granitu, konglomeratu marmurowego, kamienia syntetycznego i kompozytów.
Łazienka - tu parapet powinien być wykonany z materiału odpornego na wodę i niechłonącego wilgoci, a także odpornego na kwasy zawarte w przeznaczonych do łazienek środkach do usuwania osadów z kamienia. Najlepsze są więc kompozyty i płytki ceramiczne.
Salon - wybierając parapety do salonu, oceniamy głównie ich wygląd. Cenione są tu parapety z materiałów naturalnych: kamienia czy drewna, a w tańszej wersji – materiałów imitujących naturalne: konglomerat marmurowy, kamień syntetyczny, postforming.
Pomieszczenia gospodarcze - w takich pomieszczeniach można zastosować parapety z tańszych materiałów: PVC, akryl bądź laminaty.

Źródło: BudujemyDom.plBiuro handlowe
ul. Kanałowa 17
60-710 Poznań
tel. 533 131 131 | tel. 536 222 111
e-mail: [email protected]

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: nieczynne


wizytówka Google Plus wizytówka Pinteres Sprawdzona firma

F.U.H. Adrian Bednarek
ul. Głuszyna 218A/6
61-329 Poznań
NIP: 788-150-42-52

© 2012 - 2024 Okna Bednarek
projekt: AMRstudio