OKNA - DRZWI - BRAMY - ROLETY

Kontrast

tel. 533 131 131 | e-mail: [email protected]

Okna Bednarek












Okna PVC














Profil ALUPLAST



Energeto

To nowym kierunek w myśleniu o energooszczędności, gdyż wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki.

Większa funkcjonalność energeto ® to cała gama rozwiązań systemowych, czyli zarówno systemy z uszczelnieniem zewnętrznym i środkowym o głębokości zabudowy 70mm, jak również system z uszczelnieniem środkowym o głębokości 85mm. Tym samym jest to kompleksowa odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie na okna o najlepszej izolacyjności termicznej w segmencie nowego budownictwa i renowacji.

Okna energeto® to zwiększona stabilność i bezpieczeństwo dzięki technologii "bonding inside"
Rozwiązanie firmy aluplast umożliwia wklejanie szyby w skrzydła bez konieczności stosowania w nich używanych dotychczas wzmocnień stalowych. Funkcję nośną przejmuje pakiet szybowy. Poprzez związanie klejem szyby z profilem znaczna część obciążeń statycznych jest przenoszona przez szybę, bardziej odporną na zginanie niż profil skrzydła i w ten sposób stabilizuje okno. Dzięki stałemu połączeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła. Metoda ta minimalizuje ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji. Sklejenie szyby z profilem to również lepsze zabezpieczenie przed włamaniem ze względu na brak możliwości wypchnięcia szyby. Dzięki zmianie technologii szklenia możliwe jest wykorzystanie pełnej głębokości wrębu szybowego. Głębsze osadzenie szyby we wrębie, prowadzi do zmniejszenia wartości współczynnika przenikania ciepła liniowego mostka termicznego występującego na styku szyby z ramą skrzydła, co daje lepsze zabezpieczenie przed tworzeniem się rosy na krawędzi szkła. 
Zalety technologii wklejania szyb:

  • mniejsze ryzyko pękania szyb, brak miejscowych naprężeń szkła
  • większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
  • zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
  • zwiększenie powierzchni przeszklenia - profile są niższe o ok. 10mm
  • lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą
  • lepsze zabezpieczenie przed włamaniem - brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem

Okna energeto® to najcieplejsze okna w swojej klasie dzięki technologii "powerdur inside"
Zapoczątkowane wraz z wdrożeniami technologii wklejania szyb działania zmierzające do wyeliminowania „słabego ogniwa”, jakimi są z punktu widzenia termoizolacyjności profili stosowane w nich wzmocnienia stalowe, skutkowało próbami ich całkowitego wyeliminowania z kształtowników. Metalowe usztywnienie w profilach ram okiennych tworzy wskutek wysokiej przewodności cieplnej mostek termiczny. Wzmocniony włóknem szklanym termoplast zastępuje stal stosowaną w konwencjonalnych ramach okiennych z PVC i zapewnia zdecydowanie lepsze właściwości izolacji cieplnej przy tych samych mechanicznych właściwościach okna. Wyeliminowanie wzmocnień stalowych pozwoliło na likwidację mostków termicznych i uzyskanie współczynnika przenikania ciepła ram do Uf = 0,94 W/m2K. 

Okna energeto® to efektywne wykorzystanie energii słonecznej i dodatkowe zyski cieplne
Dzięki bardzo ciekawej optyce profili charakteryzującej się dużym zachodzeniem skrzydła na ościeżnicę uzyskano większe powierzchnie przeszkleń, co zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczeń, jak również dzięki odpowiednim szybom dodatkowe bierne zyski cieplne. To idealne rozwiązanie do projektowania przepełnionych światłem elewacji budynków, jak również dla renowacji, gdzie często na skutek wymiany okien zmniejsza się również powierzchnia przeszklenia.

Energooszczędność i wyjątkowy design
Aluplast oferuje dla nowej serii energeto optymalny asortyment folii w różnych kolorach, obejmujący spektrum ponad 40 wariantów. Są to folie z zastosowaniem innowacyjnej technologii cool-colors, która gwarantuje ulepszone właściwości użytkowe oraz dłuższą trwałość powierzchni. Dekory cool-colors posiadają specjalne opatentowane pigmenty, zmniejszające absorpcję ciepła powierzchni laminowanych systemów okiennych, które narażone są bardziej na nagrzewanie i działanie czynników atmosferycznych. Pozwala to na optymalne powiązanie funkcjonalności oraz designu, a projektantom i inwestorom umożliwia realizację indywidualnych życzeń. Rozszerzenie programu dekorów w systemie energeto uwzględnia nowe trendy i wymogi wszystkich rynków. Dostępne dla każdego systemu nakładki aluminiowe dodatkowo zwielokrotniają liczbę możliwych wariantów kolorystycznych, pozwalając na uzyskanie dowolnego koloru z palety RAL.

Okna energeto® - przewaga dzięki innowacji
Bardzo niska przenikalność cieplna jest bez wątpienia najważniejszą i podstawową właściwością systemów okiennych energeto®, które bez wątpienia są najbardziej śmiałą koncepcją okienną ostatnich lat, opartą o trzy jednocześnie realizowane założenia:

  • Całkowitą likwidację konieczności stosowania stalowych wzmocnień kształtowników z PVC i zastąpienie ich wkładkami termoplastycznymi z domieszką włókien szklanych.
  • Wykorzystanie szyb zespolonych i technologii "bonding inside" (wklajanie szyby we wrąb skrzydła) do osiągnięcia zakładanych parametrów statycznych i cieplnych konstrukcji okiennych.
  • Możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników poprzez opcjonalne wypełnianie, po procesie zgrzewania konstrukcji, przestrzeni niektórych komór wewnętrznych pianą poliuretanową w technologii "foam inside".





Ideal 8000

System o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem środkowym, 6 - komorowy.
System Ideal 8000 to nowa propozycja firmy aluplast, w której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, zwiększeniu liczby komór w kształtownikach oraz trzem uszczelkom. W systemie tym, dzięki poszerzeniu wrębu szybowego, istnieje możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm, co pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

W ramach systemu kształtowników Ideal 8000 następuje połączenie dwóch różnych dróg do uzyskiwania ponadprzeciętnej oszczędności energii poprzez ograniczanie przenikalności cieplnej całej konstrukcji okiennej. Z jednej strony, kształtowniki zwiększają swoją głębokość i ilość wewnętrznych komór, a z drugiej możliwa jest częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień w skrzydłach na rzecz technologii „bonding inside” polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego.  

Podobnie jak wszystkie serie profili aluplast system Ideal 8000 cechuje wielość wariantów konstrukcyjnych, wzajemna kompatybilność profili, a przede wszystkim swoboda w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania.

W ramach systemu Ideal 8000 mamy również możliwość zastosowania innego innowacyjnego rozwiązania wpływającego na poprawę parametrów cieplnych profili i przynoszącego jednocześnie szereg dodatkowych korzyści. Innowacją w serii Ideal 8000 jest zastosowanie technologii wklejania szyb w profil "bonding inside". Dzięki temu w profilach tych możliwa jest częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień w skrzydłach. Profile Ideal 8000 cechuje również niezwykły "design", który pozwala osiągać oryginalne rozwiązania architektoniczne oraz wyrazisty i doskonały w formie design. To linia dla osób ceniących swobodę wyboru, łącząca ze sobą walory estetyczne z wymaganiami technologicznymi. Szeroka oferta folii dekroacyjnych oraz system nakładek aluminiowych umożliwiają uzyskanie praktycznie dowolnej  kolorystyki okien.

Innowacyjność, nowoczesności i duży wybór proponowanych w ramach serii Ideal 8000 rozwiązań konstrukcyjnych spotkały się z uznaniem ekspertów, którzy przyznali systemom okiennych Ideal 8000 Złoty Medal 2013 Międzynarodówych Targów Poznańskich.

Zalety profili serii Ideal 8000:

  • Głębokość zabudowy 85 mm
  • Profil 6 - komorowy
  • Możliwość zastosowania  pakietów szybowych o szerokości do 51 mm
  • Współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 1,0 W/m2K
  • System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki
  • Kilka wariantów skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie
  • Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
  • Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań
  • Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem
  • Zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
  • Lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą





Ideal 7000

System o szerokości 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, sześciokomorowy
Seria profili IDEAL 7000 dedykowana jest dla budownictwa energooszczędnego. Głębokość zabudowy wynosząca 85 mm i sześciokomorowa konstrukcja profili gwarantują ponadprzeciętne właściwości izolacyjności  termicznej okna. System uzyskał w badaniach współczynnik przenikalności cieplnej profili o wartości Uf=1,1 W/m2K, co w połączeniu z możliwością stosowania szerszych i cieplejszych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm stanowi bardzo atrakcyjną propozycję produktową.

Jest to nowa seria w ramach linii profili o głębokości zabudowy 85 mm. Zapewnia to pełną kompatybilność z systemem drzwi zewnętrznych 85 mm, jak również zaprezentowanym modułowym systemem drzwi unoszono-przesuwnych HST 85 mm. Różnica w stosunku do wyróżnionego Złotym Medalem 2013 MTP systemu Ideal 8000 polega jedynie na sposobie uszczelnienia, gdyż profile Ideal 7000 NEW to systemy z uszczelnieniem zewnętrznym. Dzięki takiej konstrukcji w serii Ideal 7000 mamy między innymi możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania adapterów. Szeroki wybór różnego rodzaju listew przyszybowych oraz możliwość zastosowania w tym systemie pakietów szybowych o szerokości do 51 mm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się znakomitymi właściwościami w zakresie izolacyjności cieplnej.

Dzięki eliminowaniu wzmocnień stalowych w ramach profili serii Ideal 7000 „powerdur inside” mostki termiczne zostają ograniczone, a współczynnik przenikania ciepła ram dla tej serii wynosi Uf=1,0 W/m2K, co jest bardzo dobrym wynikiem dla systemu z uszczelnieniem zewnętrznym. Konstrukcja profili daje jednocześnie możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników, poprzez opcjonalne wypełnianie materiałem termoizolacyjnym przestrzeni niektórych komór wewnętrznych.






Ideal 4000

System 5-6 - komorowy o głębokości zabudowy 70 - 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym.
System Ideal 4000 to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o głębokości 70-85 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji. Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza. System Ideal 4000 jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji. W tym drugim przypadku, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła.

Zalety profili serii Ideal 4000:

  • 5-6 komorowa budowa i głębokość zabudowy 70-85 mm zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną  (do Uf =1,3 W/m2K )
  • Duża komora wzmocnienia gwarantuje odpowiednia statykę
  • Estetyczne i niewidoczne uszczelki przyszybowe
  • 15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody
  • 13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie
  • Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne
  • Zwarta budowa delikatne zaokrąglenia i skosy nadają profilom nowoczesny i elegancki wygląd
  • Gładka powierzchnia ramy ułatwia mycie i konserwację

Bardzo często decydując się na wymianę okien klienci stawiają warunek, by nowe rozwiązanie zawierało jak najniższe profile, tak by powierzchnia szyb była możliwie duża. Takie atuty posiada wersja Ideal 4000 Round line oraz nowe zestawienie Ideal 4000 ze skrzydłem niezlicowanym - obniżona o 5 mm wysokość ramy i skrzydła, pozwala na uzyskanie większej powierzchni przeszklenia. 






Biuro handlowe
ul. Kanałowa 17
60-710 Poznań
tel. 533 131 131 | tel. 536 222 111
e-mail: [email protected]

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: nieczynne


wizytówka Google Plus wizytówka Pinteres Sprawdzona firma

F.U.H. Adrian Bednarek
ul. Głuszyna 218A/6
61-329 Poznań
NIP: 788-150-42-52

© 2012 - 2024 Okna Bednarek
projekt: AMRstudio